1 Temmuz 2011 Cuma

VE YERYÜZÜNDE HAYAT BÖYLE BAŞLAR.. AŞK İLE..

Hayat.. dedik bir kere.. Bir masal vardır bilir misiniz? Yeryüzüne Hayat'ın nasıl indiğini anlatan..

Tanrı  Kadın ve Erkeği yaratır hani.. Sonra cennete yerleştirir de onları, o meşhur elmayı yasaklar.. Herkes biliyordur mutlaka.. 

 Elmayı yediklerinde yanına çağırır Tanrı her ikisinide..

Ve sorar Erkeğe..

 " Sen değil misin koruyup kollayasın, sevip saklayasın diye Kadını emanet ettiğim.. ve sen der  Kadına.. Sen değil misin Erkeğin canından alıp,  onu sevip bağlanasın ve yanında olasın diye yarattığım.. Siz değil misiniz der birbirine Aşk ile bağladığım.. Her şey bir yana nasıl olur da  vazgeçersiniz birbirinizden?"


Ve Tanrı anlasınlar ister aralarındaki bağı.. Her ikisini de yeryüzüne yollar böylece..

Yıllarca yeryüzünde birbirlerini aradıkları anlatılır, yüzyıllardır her efsanede.. Kadın ağladıkça meleklerin ona eşlik ettiği söylenir.. Erkek ağladıkça içinin özlemden karardığı..

Tam umutlarını kaybetmişken, acır Tanrı onlara ve birleştirir yollarını derler.. Ama her kadın ve erkek hatırlasınlar bunu ister..

Ve derler ki.. Bu yüzden Kadının gözyşalarını gökyüzüne saklar .. Her gece olduğunda parlasınlar diye.. ve Erkeğin gözyaşlarını yeryüzüne gömer.. İçini karartan özlemi gibi kömürlere..

 Ve bu yüzden ne zaman bir Kadın bir erkeğe ömürünü yanında geçirmeye söz verecek olsa.. Erkeğin gözyaşlarından bir parça ister parmağında.. Ve ne zaman bir Erkek  kadınını anacak olsa gökyüzüne bakar geceleri..


Ve yeryüzünde Hayat böyle başlar.. Aşk ile..