30 Ekim 2011 Pazar

Döngel Duasını Bilen Erkek Var mı Merak İçindeyim?


Döngel duasını bilir misiniz? Peki 4444 duasını? Eh o zaman Telli Baba'yı da bilirsiniz.. Bende öğrendim çok şükür.. Eh insan bunları bilir de durur mu? Biz de niyet ettik kuzunun Şipşak'ını geri almaya şurada ne var yani !!! Tabi arada kendimi için duada ediyorsam olsun azıcık o kadarda canım..


Ben size diyeyim bu bildiğiniz, hastalık gibi  bir şey.. Sonu yok yani .. Başladınız mı aa buda varmış diye atlıyorsunuz her şeye.. Birde olayı duyan geliyor bende de bu var diye.. 

Her şey 4444 duası ile başladı aslında.. Dediler ki bir gecede biterse kesin oluyor dileğiniz.. Allahıımmm!! Bir oda kız düşünün başlarında beyaz örtü, ellerinde tespih.. Habire dua okuyorlar.. Bitti mi 4444 bitti .. Eh bir de oturmuşken Kaptan'a okuyalım dedik.. Oldu mu sana o dua  8888.. Bitti ama bizde bittik yani.. 

Sonra dediler ki aman efendim Küçükyalı'da bir falcı var.. Ne dese oluyor.. Kime verdiği tarih yanlış çıkmış ki size çıksın.. Dururmuyuz!! Kuzuyla hemen bir koşu gittik.. Gülmeyin yaa mayak değiliz.. Sadece meraklı ve evhamlıyız.. Eh amca saydı okudu, tarihler verdi vermesine de 2013 dedi yahu.. 

Bu bizi kesti mi sizce.. Bir kere gaza gelmiş bulunduk yani.. İnsan bambaşka bakıyor dünyaya.. Biride kuzuya "Seni rüyamda gördüm, sana birisi mavili bir hediye almış onun nazarı değmiş sana" demiş mi!!! Hadiiii al sana yeni olay.. Şimdi nazarı bozmak gerek dediler.. 

Ee nolucak??  Bir hoca bulun okutun ya da bir kurşun döktürün diye cevabımızı bulunca başladık araştırmaya.. Haberiniz olsun, meslek seçecek ya da değiştirecekseniz kurşun dökmeye adam açığı var.. İyi de para kazanıyorlar.. Benden demesi yani.. Gerçi biz zar zor bulduk bir tane oda 7 kere dökülecek oda 250 TL deyince birden nazar kalktı gibi geldi üstümüzden.. 

Neyse.. En son olayımız yengemden geldi.. "Yahu Telli Baba'ya gidelim.. Bak iki dua ederiz bari" dedi ve bizi bizden aldı.. Perşembe günü gitmek için sözleştik.. Yengem o gün çok soğuk ve kar varmış deyip vazgeçse de biz bir kere koyduk ya kafaya dedik çığ düşse gidicez.. 

Perşembe sabahı kuzuyla Bostancı'da buluştuk.. Bindik Taksim otobüsüne.. Sabah trafiğiydi oydu buydu derken 2 saati buldu varmamız.. İnsan Taksim'e gelince öyle hemen ayrılamıyor zaten.. Havada iyi, bir kahve içtik.. Sonra durağa gittik hareket amirliğini bulduk.. Derdimizi anlattık.. Adamcağız o kadar normal karşıladı ki bizi anlatamam.. Kimbilir her gün bizden kaç tane geliyordur dedik yani.. 

Sarıyer arabasına bindik.. Son durakta inicez, duraktaki amca öyle tembihledi.. Git git git git git giiiiiiiiiiiitttttttttttt.. Bitmedi yol!!! En son durağa geldik.. Dedik ki burada da soralım.. Hareket amirliğini bulduk hemen yine.. Birde şansımıza o gün bir televizyon kanalı çekim yapıyormuş duraklardaki yolcularla ilgili.. Yani Telli Baba soran iki kız görürseniz televizyonda bilin ki benle kuzuyuz.. 

Sorduk hemen arada.. "Ah dedi amca çok gelmişiniz.. Siz sahilde inecektiniz.. Ben bindircem şimdi sizi o sizi götürsün tarif etsin.." İyi dedik.. Diğer otobüs gelene kadar amcada sardı mı bize.. Nerden geldiniz, ne işiniz var.. En son "Eee sizin gelinliğiniz yok, ne işiniz var Telli Baba'da? "deyince bizde film koptu.. "Gelinliği istemeye gidiyoruz işte" dedik adama.. Ama tüm otobüs durağı koptu.. Sarıyer son durakta meşhurum artık yani..

Neyseeee amca bir otobüsü çevirdi şöföre derdimizi anlattı.. Tabi tüm yolcularada.. Bir sonraki durakta inip başka bir otobüse bindik.. Son durakta ineceksiniz dediler mi yine..İndik inmesine de.. Evet bildiniz, yine çok gitmişiz.. Bu defa da bu duraktaki amca götürdü bizi geriye.. Burda inin dedi, yoluda tarif etti.. Olur da Sarıyer otobüsleriyle işiniz olursa, selamı mı söyleyin, rahat olun yani..

Bir tepenin üstünde ufacık bir yer Telli Baba.. Dışarıda abdest alıyorsunuz, isterseniz içeride namaz kılmayada yer var.. Önce namaz kıldık sonra geçtik duamızı ettik.. Ufacığından telimizi aldık, çıktık.. Eğer dileğimiz olursa bir makara tel götüreceğiz şimdi...

Böyle işte.. Allah kadınların hırsından korusun erkekleri valla.. Bazen hiç şansları yokmuş gibi geliyor... Boşa değil yani o falcılarda, hocalarda basılan kadınlar.. Kafamıza koyduk mu bir şeyi denemeyeceğimiz yol yok..