25 Aralık 2011 Pazar

8,5 Saniye..
Eveeeet eskiler ne derler, gece başını yastığa koyunca soracakmışsın, bu gün ne öğrendim.. Bende bu yıl burnum sürtmekten aşınırken öğrendiklerimi sayacağım şimdi size.. Hazır mısınız??

1- Birinden hoşlanmıyorsan, hoşlanmıyorsundur.. Kasma, bunalma ve sabretme.. Evet sabretme ya.. Mesela iş yerindeki o kel maldan nefret ediyorsun dimi, ama senden başka kimse ne öküz olduğunu anlamıyor.. İstifa et!! Evet önce başka bir ders varmış tabi.. Her an gidebilecekmişsin gibi hazırlıklı ol!! Sonra ben bu insanla beraber çalışmam de, etik etik bırak işi.. Sonra millet o malla baş başa kalınca anlıyor senin ne demek istediğini.. Tecrübeyle sabittir..

2- Para biriktir.. Evet sonra dımdızlak kalırsın ortada.. Alışverişe hasret, gezmeye hasret.. Allah hepimizi korusun böyle günlerden!!

3- Erkeklere güvenme.. Güvenir gibi yap.. Ama en yakın arkadaşım, iş arkadaşım, çok çalışıyorum, memleketten tanıdık falan yeme..,

4- Bir adamın parası yoksa, başına gelecek iki durum var.. Ya senden para isteyecek ya da senin olupda onun olmamasını sorun edecek.. Ya konuyu hiç açma ya da hiç adama yanaşma..

5- Sen ne kadar alttan alırsan o kadar üstüne gelirler.. Susma!!! Çemkir gitsin.. Arada diş göstermek lazımmış, öğrendik..

6- Kıskançsan kıskancım de gitsin.. Sonradan sen kıskançlık krizleri geçirip kendini yiyeceğine, karışındakini yersin bari..

7- Arkadaşların sürekli evleniyorsa, sen bir o kadarda boşanan olduğunu düşün.. Birde arkadaşının çığlık çığlığa ağlayan bebeğini..

8- Dürüstlük iyidir.. Baştan paşa paşa konuşursun, boşuna beklentiye girmezsin dimi.. Öyle değil işte o iş.. Herkes dürüstlük kaldırmaıyooooorr.. Bir dur düşün.. 

9-Patronun bir sonradan görme olduğunu bilsen de bırak pilli diş fırçasıyla hava atsın.. Bozma adamı.. Yoksa ilk pohpohlayan senden kıymetli olur..

10- Annene mümkün olduğunca evet de.. Surat asmasını engellersin.. Hoşuna gitmedi mi? Sana da yedi yirmi dört kadnın gözüne görün demedik.. Minimum muhabbet bazen hayat kurtarır..

11- Birisi sevgilini başkalarıyla gördün derse, sana ne naaannn!! diye çemkirme.. Hemen konuya atla, bir sor noluyor, sen kimsin, nerden biliyosun.. Ona göre gardını al..

12- Bir adam aramıyorsa, mesajalara cevap vermiyorsa gitmiştir.. Boşuna kendini avutma.. Kim ne derse desin..

13- Platonik aşıksan bunu kabul et.. Platonik işte.. Adam karşılık vermeyebilir.. İlla verecek diye bekleme.. Bunu göze alabiliyorsan aşık ol.. Umut güzeldir.. Ama yerini şaştı mı işin var..

14- Temizlik imandan gelir.. Odanı temizle.. Yoksa sonra temizlemesi çok daha zor olabilir.. Hele de eşyaların yerini değiştirmek istediğinde..

15- Hastaysan, internetten asla hastalığını araştırma.. Kanser olduğun sonucuna ulaşman muhtemel.. Gözünü kapa doktorunu dinle..

16- 30 yaşındasın!! Amuda kalkmak, ters takla atmak için bayaaa bir ısınman gerek önce.. Mucize bekleme..

17-Slow şarkılar dinleme.. En fazla daha fazla hüzün dolarsın.. Nerede hareket orada bereket diye boşunamı demiş adamlar..

18- Facebook'tan eski bir arkadaşın yorum yapmışsa hemen şüphelen.. Hele erkekse hemen gardını al.. Muhtemelen arkasından: erkek arkadaşın var mı, neden evlenmedin sorusu gelir.. Kızsa da neden evlenmedin mutlaka diyecektir.. Kaaaçççççç!!!

19- Ayaklarını her halukarda sıcak tut.. Ne alaka deme.. Yap.. Resmi tatil günleri geldiğinde anarsın sonra beni..

20- Sırf katı beslenme.. Yumurtalar, peynirler, hamburgerle, bol ekmekler.. Ohhhh..Babanemin dediği gibi.. Tatlı tatlı yemenin acı acı çıkarması olur..

21-Her geride kala yıl kötüdür.. Kimse amanda ne mutluydum ben demez.. Sende demeyeceksin biliyorsun ki, bende.. O yüzden gelecek yıl olacak iyi şeylere odaklan.. Kesin senin burcunun bu yıl şansı dönüyordur..

22- Birini seveceksen öylece sev.. Böyle için çıkarcasına sev ama.. Gerisini koyver gitsin.. 
ve en son..

23- Dünya zamanına göre 70 yıllık bir ömrün karşılığı, güneş yani evren yılında sadece 8,5 saniye.. Bırak onu bunu.. Keyfini çıkar.. Bir kaç saniyen var nede olsa..