2 Ocak 2012 Pazartesi

Çantamda Hayatım..


Bir kadının çantası daima kalabalıktır.. Ve tabi ki ağır.. Bir erkeğin gözünden karmaşıktır hatta.. Bunun ne işi var çantanda yahu der dururlar.. Bizim içinse hepsinin bir yeri vardır.. İhtiyacımız olmayan bir şeyi taşımayız biz yanımızda..
Şimdi cüzdan ve telefon bir çantanın vazgeçilmezleridir.. Birde anahtarlar.. Bu üçlü çantadaysa ilk etap tamam demektir..

Cüzdanın içine gelince.. Bir kadının cüzdanında paradan başka mutlaka olan bazı şeyler vardır.. Mesela doktorunun kartı.. Hemen yanında falcısının.. Sonra sevdiği anların resmi durur cüzdanda.. Bir de yara bandı.. Vursa da giymekten vazgeçmeyeceği topuklu ayakkabılar için..

Sonra makyaj malzemeleri mutlaka yanındadır.. O gün ne giydiysek ona uygun malzeme itinayla çantaya eklenmiştir.. Ne yani şimdi o yakışıklı çocuğa dağılmış makyajla mı denk gelelim.. Yada onuda geçtim, sevgilinin karşısına az önce yataktan fırlamış gibi mi geçelim ne yani..

Hepimiz kullanmasak da, çoğumuzda en az bir ajanda yada not defteri olur..

Ajanda da çanta gibidir aslında.. Toplantı tarihlerinizin yanında çocuğun ödev teslim tarihi yazar.. Epilasyon randevusunun arka sayfasında kaynananızın doğum günü..

Ya da bir not defteriniz vardır yanınızda.. Evet evet o içine telefonları, adresleri, yemek tariflerini alışveriş listesini yazdığınız defter.. Sanırım o geçen arkadaşınızdan duyup ne güzel laf bu deyip yazdığınız notta oradadır..

Çantamızın ikinci etap olmazsa olmazlarına gelince; ayna, tarak /fırça, dudak koruyucusu ve tabi ki el kremi.. Bu dörtlüde çantaya mutlaka konulan ikinci etap parçalardır.. Her bayan çantasında farklı form ve ebatlarda da olsa mutlaka bulunurlar..

Son olarak da kışın gelmesiyle beraber eldivenler girer çantaya.. Birde yağmurla uzayan trafik için bir kitap atılıverir çantamızın içine..

Evet kadınların çantası daima kalabalık ve karışıktır.. Çünkü kadınlar çantalarında hayatlarını taşırlar aslında.. Belki de birazda o yüzden o kadar ağırdır o çantalar..